Haber

Tunceli’den çıkan ilk kadın Türkiye şampiyonu yine birinci oldu

8 yaşında karate ile ilgilenmeye başlayan Tunceli’li Sibel Yüksel, 2003 yılında lise 1. sınıf öğrencisiyken katıldığı müsabakada Türkiye şampiyonu oldu. Karate’de Tunceli’den çıkan Karate, Bursa’da düzenlenen şampiyonada 18 yıl sonra yeniden Türkiye şampiyonu oldu.

Tuncelili karate sporcusu Sibel Yüksel, lise 1. sınıf öğrencisiyken 2003 yılında Samsun’da düzenlenen yarışmalarda Türkiye şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı. Karatede ilk kadın şampiyon Tuncelili olan milli sporcu Yüksel, bu tarihten sonra geçirdiği sakatlık nedeniyle spora ara vermek zorunda kaldı. Sağlığına kavuştuktan sonra Tunceli Gençler ve Sporİl Müdürlüğü’nde karate antrenörü olarak göreve başlayan Yüksel, altyapıdan başlayarak sporcu yetiştirmenin yanı sıra kadınlara ücretsiz savunma dersleri verdi.

Sibel Yüksel, 12-16 Temmuz tarihleri ​​arasında Bursa’da düzenlenen Karate Büyükler ve Vateranlar Türkiye Şampiyonası’nda kazandığı ilk şampiyonluğun ardından 18 yıl sonra birinci oldu.

Yüksel, milli grupta görev almanın ve Tunceli adına katıldığı şampiyonada birinci olmanın gururunu ve sevincini yaşadığını söyledi. Tunceli’den şampiyon karateciler yetiştirmeye çalıştığını ifade eden Yüksel, “Genç, yıldız ve umut dolu gençler yetiştiriyorum. Bu spora talep çok ama tek antrenör ben olduğum için sadece ben yetişebiliyorum. 30 sporcu.” – TUNCELİ

haber-cesme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu