Haber

Ali Koç’tan transfer açıklaması: ‘Hiç bir transfer döneminde bu kadar puan toplamamıştık’

– Ali Koç’tan transfer açıklaması

“Bir transfer döneminde hiç bu kadar çok puan almamıştık”

İZMİR – Dünya Fenerbahçe Günü kutlamaları için İzmir’e gelen Fenerbahçe Lideri Ali Koç, transferler ve yeni dönem hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 19 Temmuz Dünya Fenerbahçe Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Fenerbahçe Derneği Kültür Merkezi Kulübü’nün açılışına katıldı. Dernek üyesi 57 Fenerbahçeliye rozet takan Koç, transferle ilgili değerli açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı savunma oyuncusu Rodrigo Becao’nun İtalya’nın Udinese takımından transferini resmen duyurduklarını hatırlatan Ali Koç, “Transferlere hediye olarak bakmıyoruz. Büyük beklentiler oluşuyor. Bu beklentiler karşılanmayınca ‘yapamazlar’. Taraftarların uyanık olması gerekiyor. Bu beklentiler tesadüfen oluşan beklentiler değil. Adım adım ilerliyoruz. Hiçbir transfer döneminde bu kadar çok puan almamıştık. Becao transferinin ardından önümüzdeki hafta frene basıp maçı atlatıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Transfer yapmak kadar oyuncu satmak da önemli”

Transfer yapmak kadar oyuncu satmanın da önemli olduğunu vurgulayan Ali Koç, “Böyle oyuncularımız var. Almanya, Avrupa, Amerika ve Orta Doğu’dan ilgi var ve bu bizi mutlu ediyor. Aldığımız kadar satmamız lazım.” .Benim iddiam bu sene 45-50 milyon Euro ortasında satıyoruz doğru kullanmak lazım.Dilediğimiz katma bedele katkı yapılmış olur.Yeni dönem sadece Fenerbahçe’ye değil Türk futboluna da hayırlı olsun. Keyifli bir dönemin bizi beklediğini söylemek isterim.” Hak edilen galibiyetlerin, sahada şampiyonlukların kazanıldığı, entrikaların minimuma indiği bir dönem diliyorum. Futbolun doğal akışı içinde, futbolun kendi paydaşlarının futbola yön verdiği, hakemlerimizin elinden gelenin en iyisini yaptığı bir dönem diliyorum” dedi.

Ali Koç da İzmir’de olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Her 19 Temmuz’da bir yerlerde olmaya çalışıyoruz, Dünya Fenerbahçe Günü’nü kutluyoruz. Bu yıl da İzmir şanslıydı. İzmir Fenerbahçe Derneği’nin kulübünü açtık. çok yeni bir yer.1907’de İzmir’de Tarihi Asansör’ü açtık ve bağlandığı sokağın adı Şükrü Saracoğlu.Buradan daha iyisini bulamazsınız.Fenerbahçe’nin yurt genelinde, Avrupa’da ve dünyada birçok derneği var. İzmir derneğimiz bu bağlamda en güçlü derneklerimizden biri. Hem günümüzü kutladık hem de restoranımızın açılışını yaptık” dedi.

haberkesan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu