Haber

Milli Eğitim Bakanı olarak Erzurumlu Yusuf Tekin atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Bakanlar Kurulu kabinesinde Milli Eğitim Bakanı olarak Yusuf Tekin’in atanması memleketi Erzurum’da memnuniyetle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve 17 üyeli Bakanlar Kurulu listesinde Erzurumlu Prof. Dr. Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanı olarak atandı. gençlik ve Spor Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı ve son olarak Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü görevlerinde bulunan Tekin’in bakanlık görevi Erzurum’da da memnuniyetle karşılandı. AK Parti Erzurum İl Başkanı Av. Bakan Tekin’i ilk tebrik edenlerden biri de İbrahim Küçükoğlu oldu.

“Yeni Türk Yüzyılı ülkemizin çıtasını yükseltecek”

Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Tanıtım Toplantısı’nın ardından açıklama yapan İl Başkanı Küçükoğlu, geçtiğimiz dönemde Bakanlar Kurulu üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Yeni dönemde görev yapacak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve tüm kabine üyelerine hayırlı olsun mesajı ileten Küçükoğlu, “Gözbebeğimiz sayın Cumhurbaşkanımıza hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize yaptığı hizmetlerle adını altın harflerle yazdıran Erdoğan, İade sürecimizde büyük başarılara imza attı. Yeni Türk Yüzyılında ülkemizin geleceği için büyük emekler harcayacağına inandığımız Bakanlar Kurulumuz’un geçmiş AK Parti hükümetlerinde olduğu gibi hizmet siyasetinde de farkını ortaya koyacağına inancımız tamdır.”

“Cumhurbaşkanımızın Erzurum sevgisinin tezahürü”

Açıklanan Bakanlar Kurulu Listesi Erzurum’da memnuniyetle karşılandı. Erzurum Tortum İlçesi’nde dünyaya gelen Prof. Dr. Yusuf Tekin’in Milli Eğitim Bakanı olarak atanmasından duyduğu memnuniyet sosyal medya paylaşımlarında görülmeye başlandı. AK Parti Erzurum İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu da Milli Eğitim Bakanlığı’na sevk edilen Erzurumlu bürokrat Prof. Dr. Yusuf Tekin’in gelişinden duyduğu memnuniyeti dile getirenler arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erzurum’a verdiği değerin Bakanlar Kurulu’nda da ortaya çıktığını kaydeden Küçükoğlu, “Sayın Bakanımız Yusuf Tekin’i bürokrasideki değerli hizmetlerinden dolayı tanıyoruz. Yükseliş dönemimizde verimli çalışmalara imza atacağından eminiz. AK Parti teşkilatları olarak tecrübesiyle büyük başarılara imza atacağına inandığımız Bakanımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu