Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta Depremzedelerin Yardımlarına Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depremi sonrası afetzedelere desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Kahramanmaraşlı Önder Tunç Soyer’in katılımıyla izmirTürkiye’ye getirilip ailesinin yanında sağlanan 2,5 yaşındaki serebral palsi hastası Öykü’nün tedavi süreci başlatıldı.

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki evlerinin depremde hasar görmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi’nin çadırkente gelen Yıldırım ailesi, felaketin ortasında yeni umutlara yelken açtı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in araya girmesiyle 2 buçuk yaşındaki serebral palsi hastası Öykü Özge Yıldırım, yoğun tedavi ve bakım için İzmir’e getirildi.

BAŞKAN SOYER BEBEĞİMİZİ TEDAVİ ETMEMİZ İÇİN BİZİ BURAYA GETİRDİ

İzmir’e ilk kez geldiğini ve tedavisinin 2 buçuk ay süreceğini belirten anne Sema Yıldırım, “Kahramanmaraş depreminde evimiz ağır hasar gördü ve kurulan çadırlara yerleştik. Büyükşehir Belediyesi tarafından. Depremden dolayı elimizde bir şey kalmadı. Bize yardım eli uzattılar. Bronz Reisimiz durumumuzu öğrenip bebeğimizin tedavisi için bizi buraya getirdi.”

“KONUŞMAK GERİ OLABİLİR”

Bir buçuk aydır eski Hilton Oteli binasında kaldıklarını belirten Sema Yıldırım, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi İhtilal Demirel ile görüşüldü. Araştırma sonucunda küçük Özge’nin kalabileceği söylendi. Ege Üniversitesinde tedavi altına alındı ​​ve tedavisine başlandı.Şu anda Ege Üniversitesi Çocuk Nörolojisi ve Metabolizma polikliniğinde.Bebeğimizin tedavi süreci devam ediyor.Uzmanlar bunun uzun soluklu bir tedavi olacağını ve bu tedaviden sonra hem yeteneğinin hem de sağlığının düzeleceğini söylüyorlar. konuşun ve çalışmayan diz altı kasları tekrar çalışabilir.Umarım bebeğim sağlığına kavuşur.Çocuğumuzun tedavisinde bizleri yalnız bırakmayan Tunç Soyer’e çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu