Haber

Ali Çetinkaya Yayalaştırma Projesi Başlıyor

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in seçim vaatlerinin başında yer alan Ali Çetinkaya Caddesi Yayalaştırma Projesi için ilk kazı yarın yapılacak.

Ali Çetinkaya Caddesi’nde esnaflarla yapılan görüşmelerde sokağın yayalaştırılmasının bedeli kabul edilerek tüm esnaf bu projeye destek verdi ve gerekli çalışmalar için ihaleye çıkıldı. Ancak 3 ihaleye de katılımcı olmadığı için 4. ihaleden sonra çalışmalara başlandı.

Burhaniye merkezde yer alan Ali Çetinkaya Caddesi 310 metrelik ana cadde ile caddeye bağlantılı Mithat Paşa, Şevket Hoca ve Pasaj Sokaklarını ortalama 310 metreyi kapsayacak proje ile yeni yüzüne kavuşacak. Çalışmalar iki etapta yürütülecek ve ilk etapta Kocacami Mahallesi’nde Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak eski hastanenin önünden başlayan ve eski hastanenin önündeki alanda yollar, altyapı, çevre düzenlemesi, ekipman alanları ve aydınlatma sistemleri oluşturulacak. sokağa bağlanan sokaklar. Projenin ikinci etabında ise yaklaşık 170 dükkan için cephe tente ve tabela imalatı gerçekleştirilecek.

Toplamda 12 metre genişliğinde ve yaklaşık 500 metre uzunluğunda olacak projenin her iki etabı da tamamlandığında tek tip mağaza cepheleri, tabela ve tenteleriyle bölgede fark yaratacak. Donanım alanları, engellilere uygun aydınlatma, yürüyüş ve oturma alanları, çevre düzenlemesi ve heykellerin yer alacağı proje, Burhaniye Center’a çağdaş bir görünüm kazandıracak. Caddenin kronik sorunu olan su sınırlarının yenileneceği projede, kanalizasyon ve elektrik sınırları da düzenlenecek. Burhaniye Meydanı’ndan başlayarak Uğur Mumcu Bulvarı’na kadar uzanan 310 metre uzunluğundaki cadde ve bağlantılı sokakları kapsayan projenin haziran ayında tamamlanması bekleniyor.

Ali Çetinkaya Caddesi’nin trafiğe kapatılmasıyla birlikte; Çay Caddesi’nden Uğur Mumcu Bulvarı’na bir tarafta Kadir Efe Caddesi, Uğur Mumcu Bulvarı’ndan Çay Caddesi istikametinde Borazan Caddesi bir tarafta olacak. Gidiş ve dönüş olarak belirlenen yolların trafik işaretleri de Belediye ekipleri tarafından yerlerine yerleştirildi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu