Ekonomi

TOBB’dan depreme kriz masası ve yardım kampanyası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin açtığı yaraların sarılması için yardım kampanyası başlattı.

TOBB’dan yapılan açıklamaya göre, AFAD koordinasyonunda yürütülen kampanya kapsamında 365 oda ve borsa ile firma ve iş makinelerinin sağladığı ayni yardımlar tırlarla deprem bölgesine ulaştırıldı.

Jeneratör, iş makinası, çadır, tüplü ocak, ısıtıcı, battaniye, hazır yemek, konserve, sandviç, paketli ekmek, topper, bisküvi çeşitleri, aydınlatma malzemeleri, kahvaltılık paketler, mama, bebek bezi, yatak bulunmaktadır. yorgan, mont, ayakkabı, giysi, su, süt, bakliyat, gıda maddeleri, hijyen ve temel ihtiyaçlar. Yardımlar TOBB’da oluşturulan kriz masasından koordine edilmektedir.

Dün prestiji ile bölgeye 87 tır gıda, su ve ihtiyaç malzemesi, 59 tır giyecek ve battaniye, 23 bin 923 ısıtıcı, 40 iş makinesi, vinç, jeneratör ve 65 konteyner teslim edildi.

TOBB tarafından nakit yardım kampanyası da başlatıldı. Kampanya, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu imzasıyla 81 ildeki tüm oda ve borsalara gönderilen yazı ile duyuruldu.

antakyaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu