Haber

Resmi Gazete’de yer alan atama kararları

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla alınan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’na Hafize Gaye Erkan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığı’na ise Şahap Kavcıoğlu getirildi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 12. ve 13. maddeleri uyarınca İdari İşler Başkanlığına Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemine Hasan Doğan, Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğüne Hakkı Susmaz, Başkanlığa Bilal Şentürk atandı. Çalışma ve Esaslar Genel Müdürlüğü, Emniyet İşleri Genel Müdürlüğü Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne Yusuf Karaloğlu, Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Mehmet Tuncer, Ramazan Bal yeniden atandı. Boşalan Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 38. maddesi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2., 3. ve 4. maddeleri Prof. Dr. Huriye Martı ve Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı atandı. 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri uyarınca Üst Düzey Kamu İdarelerine yapılan atamalar şöyle:

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına; Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı’na Milli Güvenlik Heyeti Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu’na Kadir Dinç, Selim Argun ve Burhan İşliyen; Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Yunus Arıncı; Strateji ve Bütçe Direktörü Mehmet Emin Baysa, Abdulkadir Polat, Ferhat Karaş, Sami Kalaycı, İsmail Yönetim Kurulu, Salih Tanrıkulu, Abdurrahman Özçelik ve Talip Uzun; Strateji ve Bütçeden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Şenel’e; İsa Atçeken, Kutluhan Taşkın ve Abdullah Rıdvan Ağaoğlu’na, Devlet Arşivleri Başkanlığı’na Uğur Ünal’a, Devlet Arşivleri Başkan Yardımcısı’na; Nurullah İşler, Muhammet Ahmet Tokdemir ve Sebahattin Bayram, İletişim Başkanlığı; Link Lider Yardımcısı Fahrettin Altun; Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na Çağatay Özdemir ve Evren Başar; Milli Saraylar İdaresi Başkan Yardımcısı Yasin Yıldız; Hüseyin Yazıcı, Adnan Gayhan ve Ahmet Çapoğlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu