Haber

Putin’den Zafer Bayramı konuşması: Ukrayna, Batı’nın emellerinin tutsağı oldu

Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanya’sına karşı kazandığı zaferi temsil eden 9 Mayıs Zafer Bayramı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da Moskova’da bir tören düzenlendi. Kızıl Meydan’daki zafer yürüyüşüne 10 bin asker ve 125 askeri aracın katılacağı belirtildi.

Sputnik’in haberine göre törene katılacak liderler şöyle: Beyaz Rusya Devlet Başkanı Aleksandr Lukashenko, Kazakistan Devlet Başkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Devlet Başkanı Sadir Japarov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, zafer geçidinde açıklamalarda bulundu. Putin, “Rusya’ya savaş açıldı ama terörü yendik, üstesinden geleceğiz” diyen Putin, şu ifadeleri kullandı:

– Ukrayna halkı Batı’nın emellerinin kölesi oldu.

– Sovyetler Birliği halkının Nazi Almanya’sına karşı kazanılan zaferde oynadığı rolü hatırlıyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda ABD, İngiltere ve Çin’in oynadığı rolleri hatırlıyoruz.

– Batı, çatışmaları, krizleri ve darbeleri kışkırtıyor; bir soygun ve şiddet sistemine dayalı olarak kendi kurallarını dikte etmek, dikte etmenin klasik maliyetlerini ortadan kaldırır.

– Kiev bir darbenin tutsağıydı ve Batı’nın elinde bir koz, bir pazarlık nesnesi haline geldi.

– SSCB halklarının her biri, Alman Nazi kuvvetlerine karşı ortak zafere katkıda bulundu, bunu her zaman hatırlayacağız. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu