Haber

Patlamamış el bombası Rus askerin göğüs kafesine sıkıştı

Ukrayna savaşında atılan bir el bombası, 41 yaşındaki Rus er Nikolay Pasenko’nun göğüs kafesine sıkıştı. Doktorların ağzını açık bırakan bir olayda patlamayan el bombası, askerin akciğerlerine zarar vererek omurgaya yakın bir yere sıkıştı.

DOKTORLAR, PATLAMA RİSKİNİ GÖZE ALIP AMELİYAT ETTİ

Doktorlar, Pasenko’yu kurtarmak için ameliyat kararı aldı. Patlayıcı uzmanlarıyla düzenlenen operasyonda, hami kıyafetler giyen hekimler bombayı muvaffakiyetle çıkardı lakin ameliyat patlama riski nedeniyle büyük dikkatle gerçekleştirildi.

AMELİYAT SIRASINDA GÖZETİCİ KIYAFET GİYDİLER

Ukrayna ordusunun otomatik bombardıman sistemiyle düzenlediği hücumda küçük patlayıcının yaralanan askerin bedenine girmesi tıp dünyasında da şaşkınlık yarattı. Olay sonrası hastaneye kaldırılan askerin, hekimlerin hayatını riske atmamak için evvel ameliyatı kabul etmediği, daha sonra ikna olduğu belirtildi. Bombanın ameliyatta patlaması halinde gözetici kıyafetlere karşın tabiplerin da büyük ihtimalle hayatını kaybedeceği bildirildi.

SAĞA SOLA HAREKET ETSE PATLAYABİLİRDİ

Ameliyatı gerçekleştiren cerrahlardan askeri tabip Dimitri Kim, grubuyla operasyon için Ukrayna’ya gittiğini söyleyerek “Çok riskli bir işlemdi. Hasta sağa ya da sola hareket etse bomba patlayabilirdi” dedi. Rus asker de hayatını kurtaran hekimlere müteşekkir olduğunu kaydetti. Rusya Savunma Bakanlığı da askeri hekimleri tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu