Haber

MEB, 6 Şubat’ta okul öncesi eğitimde haftanın 5 günü “ücretsiz yemek” uygulamasını başlatıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde okul öncesi eğitim kurumlarında besin takviyesi uygulaması 6 Şubat’ta uygulanacak.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, öğrencilere destek faaliyetleri kapsamında ilk etapta 5 milyon öğrenciye haftanın beş günü bir öğün ücretsiz yemek verileceği belirtildi. .

Okul öncesi kurumlardaki öğrenciler için başvurunun 6 Şubat Pazartesi günü başlayacağının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Öğrencilerin besin desteği kullanımı velilerinin iznine bağlı olacaktır. Ek besin uygulamasının öğle yemeği şeklinde olması önerilmiş olup, bakanlığımız kahvaltı seçeneğinin de görüşü alınarak değerlendirilebileceği bilgisini vermiştir. Anaokulları, uygulama sınıfları ve anaokulu bulunan okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz için başvuru “Gıda talebinden doğacak gıda ihtiyacı öğretmenevleri, gıda üreten meslek liseleri ve pansiyonlu okullar tarafından karşılanacaktır. İl ve ilçelerimizde komisyonlar oluşturulacak, sürecin takibi, yönlendirme ve kontrol çalışmaları komisyonlar tarafından yürütülecek.”

Bakanlığın internet sitesinde yemeklerin hazırlanışı ve dağıtımına ilişkin kılavuzun yayımlandığı bildirildi.

guclukonakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu