Haber

Kastamonu’da yaşlı çiftçiyi dolandıran kişi ve işbirlikçileri yakalandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yaklaşık 1,5 milyon kişiyi dolandıran yaşlı çiftçi ve iki işbirlikçisi, 12 saatlik ayak izi takibinin ardından JASAT ekipleri tarafından ormanlık alanda yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Ağırkayı köyünde ikamet eden HK isimli yaşlı vatandaşın evine gelerek kendisini jandarma görevlisi olarak tanıtan bir kişi, yapılan operasyonda kimlik bilgilerinin ortaya çıktığını söyledi. Terör örgütü üyeleri tarafından evinden dışarı çıkarıldı. Evlerinde bulunan altınları incelemek için almak zorunda kaldıklarını belirten dolandırıcı, H.’de bulunan 5 gram altın, 9 bilezik, 10 tam altın, 15 çeyrek altın ve yaklaşık 1,5 milyon TL değerindeki 10 Cumhuriyet altınını ele geçirdi. .Ç.’nin ikametgahı. Daha sonra H.Ç. kayıp kişinin kendilerini dolandırdığını anladı. durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT dedektifleri ihbar üzerine olay yerine gelerek çalışma başlattı. Şahsın ticari taksiyle köye geldiği gruplar tarafından belirlendi.

Soruşturmalarını derinleştiren JASAT dedektifleri, şahsın ticari taksiyle iletişime geçtiği telefon numarasını, PTS, Şehir Güvenlik Yönetim Sistemi kameralarını ve güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan çalışmalar sonucunda altınları evden alan kişinin, Adana’da yaşayan H.Ç. olduğu belirlendi. Ekiplerin yürüttüğü çalışmalarda AK ve ve. PC isimli şahısların H.Ç.’yi almak için otomobille Tosya’ya geldikleri belirlendi. Şüpheli kişilerin ayak sesleri ekipler tarafından 12 saat boyunca takip edildi. 17 kilometre boyunca takip yapan gruplar, bireyleri Aşağıkayı köyü yakınlarındaki ormanlık alanda yakaladı. Olaya karışan kişiler gözaltına alınırken, ele geçirilen altınlar ise sahibine teslim edildi.

Gözaltına alınan şahıslar işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. – KASTAMONU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu