Haber

Hatay’daki deprem felaketinde hayatını kaybedenlerden hayatta kalan genç, yaşadıklarını anlattı

Hatay’da 14 kişinin hayatını kaybettiği apartmanın enkazından sağ çıkmayı başaran Mehmet Ali Gezer, asrın faciasının üzerinden aylar geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamıyor.

Merkezi Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde Hatay’ın Antakya ilçesi yerle bir oldu, binlerce kişi hayatını kaybetti. Yüzyılın felaketinde Gezer ailesinin Antakya ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan 3 katlı apartmanı da yıkıldı. Aile apartmanında yaşayan 15 kişiden 14’ü hayatını kaybederken, 17 yaşındaki Mehmet Ali Gezer de enkazdan kurtarıldı. Beyin sarsıntısında; 42 yaşındaki babası Hüseyin’i, 36 yaşındaki annesi Zeynep’i, 7 yaşındaki kardeşi Yusuf’u ve 14 yaşındaki kardeşi Abdülkadir’i kaybeden Mehmet Ali, üzerinden aylar geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamıyor. yüzyılın felaketi.

“Hepimiz yan yanaydık ve seslerini duyabiliyordum.”

Depremin 12’nci saatinde yakınları tarafından enkaz altından çıkarıldığını belirten Mehmet Ali Gezer, “Depremde yarı uyanıktım, yeni uykuya dalmıştım. Deprem olduğunu anladığımızda hemen harekete geçtik. Çok korktuk. Hepimiz bir aile olarak bir araya geldik, sonra daire çöktü. Direkt yan yattı ve sonra ailem enkazın içinde neredeyse kollarımdaydı.” “Sürekli bir aradaydık ve seslerini duyabiliyordum. Yaklaşık 12 saat sonra amcam ve akrabalarımız beni kurtardı. Apartmanda 15 kişi yaşıyordu, sadece ben hayatta kaldım. Geri kalan herkes öldü. Nasıl çıktığımı hâlâ sorguluyorum.” dedi.

“Hepsini birden kaybedeceğimi hiç düşünmezdim”

Ailesinin acısını her an hissettiğini belirten Gezer, “Annem, babam ve 2 kardeşim vefat etti. Duygularım hiç değişmedi ve hala çok üzgünüm. Bunu anlayamıyorum ve sürekli ne olacak diye düşünüyordum. Ailemden birini kaybedersem böyle olur. Hepsini bir anda kaybedeceğimi hiç düşünmezdim. Hasretimi yenemiyorum, ailem hep aklımda.” “Onları unutmak neredeyse imkansız. Her an aklımdalar” dedi.

Depremde başta ağabeyinin ailesi olmak üzere birçok yakınını kaybettiğini belirten Ali Gezer, “Depremde başta kardeşim ve ailesi olmak üzere yakınlarımı kaybettim. Bu süreç hepimizde derin yaralar bıraktı. Rabbimden bir acıdır, canımız, ciğerimiz gitti.” -HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu