Teknoloji

Ford ve Tesla’dan Elektrikli Otomobiller İçin Dev İş Birliği: Şarj İstasyonları Artık Birlikte Kullanılacak!

Elektrikli otomobil dünyasının en büyük iki ABD şirketi olarak bilinen Ford ve Tesla yeni bir sözleşme imzaladı. İlişkilerini buna uygun olarak derinleştiren şirketler, bu kez Tesla’nın hızlı şarj istasyonlarını birlikte kullanmaya karar verdi. Detaylar haberde.

İş ilişkilerini her geçen gün güçlendiren Ford ve Tesla, elektrikli otomobiller için kullanılan şarj istasyonları müteahhitliğinde bir ilke imza attı.

ABD’li iki büyük şirketin aldığı kararlar doğrultusunda Ford otomobil sahipleri, üretimini Tesla’nın üstlendiği hızlı şarj istasyonlarından 2024 yılından itibaren yararlanabilecek.

ABD ve Kanada’da sayısı 12 bini geçen Tesla Supercharger istasyonları sayesinde araçlarını daha hızlı şarj edecek ve taşınabilir uygulama üzerinden çalışacak Ford, bu hareket için şarj üniteleri ve arabalarla uyumlu yeni bir adaptör üretecek.

Bununla da kalmayıp şirketler, 2025 yılı itibari ile tüm arabalarında Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı (NACS) olarak adlandırılan şarj portunu kullanacak.

Şirket yöneticilerine göre bu anlaşma, geleceğin otomotiv segmenti olan elektrikli araçların daha hızlı gelişmesini ve doğayı daha fazla korumasını sağlayacak.

Alınan kararların açıklandığı 25 Mayıs’ta Twitter’da konuşan Elon Musk şunları söyledi:

Tesla Supercharger ağı ile Ford araçlarını desteklemekten ve ayrıca taşınabilir uygulamamızda erişim sağlamaktan çok memnunuz. Artık böyle bir Ford aracı, bir Ford uygulaması kullanılarak bir Tesla premium şarj cihazında kolayca şarj edilebilecek. Esasen fikir şu ki, Tesla Supercharger ağının duvarlarla çevrili bir bahçede son bulmasını istemiyoruz. Bunun elektrifikasyonu ve genel olarak sürdürülebilir taşımacılığı destekleyen bir şey olmasını istiyoruz.

ifadelerini kullandı.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu