Ekonomi

Bakan Işıkhan’dan memur ve emeklilere zam açıklaması!

Asgari ücrete yapılan orta zammın ardından gözler memur ve emeklilere yönelik düzenlemeye çevrildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emekli aylıklarına ilişkin düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Kümelenme Toplantısı öncesi düzenlemeye ilişkin soruyu yanıtlayan Bakan Işıkhan, şunları söyledi: “Hazine ve Maliye Bakanlığı ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bürokratlarımız çalışıyor. Torba yasada tüm paydaşları memnun edecek bir sonuca ulaşmayı hedefliyoruz.”söz konusu.

“ASMUM MEMUR MAAŞI 22 BİN TL OLACAK”

Bakan Işıkhan, düzenlemenin Temmuz ayında Meclis’ten geçeceğini ve memurların asgari maaşının 22 bin TL olacağını söyledi.

ENFLASYON MESAJI

“Enflasyonu düşürmeyeceksin, değil mi?”sorusuna Bakan Işıkhan, “Söyledikleriniz çok önemli. İnşallah bu şekilde gider. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.”cevabı verdi.

ASGARİ FİYATI NET 11 BİN 402 LİRAYA ÇIKTI

Asgari ücret bir personel için aylık brüt 13 bin 414 liraya, vergi ve kesintiler azaltıldığında net 11 bin 402 liraya çıkarıldı.

Buna göre brüt asgari ücreti 13 bin 414 lira 50 kuruş, net asgari ücreti 11 bin 402 lira 32 kuruş, SGK primi 1878 lira 3 kuruş ve işsizlik sigortası primi 134 lira 15 kuruş olacak.

Yeni taban fiyatın patrona aylık maliyeti 15 bin 762 lira 4 kuruş oldu.

Bu rakamın 13 bin 414 lira 50 kuruş brüt asgari ücret, 2 bin 79 lira 25 kuruş SGK primi (işveren payı), 268 lira 29 kuruş işveren işsizlik sigortası prim kalemlerinden oluştu.

haber-tefenni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu