Ekonomi

Avrupa LNG fiyatları 10 haftanın en düşük seviyesinde

Spark Commodities bilgilerine göre LNG‘nin Kuzeybatı Avrupa’ya teslimat maliyetleri dahil Şubat teslimat fiyatı, artan yeniden gazlaştırma kapasitesi nedeniyle son 10 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Montel-Foreks’in haberine göre Şubat ayında gemi teslimli LNG’nin (DES) fiyatı dünkü işlem gününde en geç 19,49 oldu. dolar Değerlendirildi. Bu rakam bir hafta önce 21,73 dolardı. Veriler incelendiğinde, son fiyatın 27 Ekim’den bu yana en düşük seviye olarak kaydedildiği görülüyor.

Pazar kaynağı, “Buna Avrupa gaz fiyatlarındaki keskin düşüşler eşlik ediyor. ithalatKapasitedeki sürekli artışın bir birleşimidir.”yorumu yapar.

Şubat teslimatlı gönderiler için indirimler en son 1,67 $ değerindeydi ve bir hafta önceki 0,60 $’dan yükselmiş görünüyor.

Ancak verilere göre Avrupa’ya nakliyenin karlılığı da düştü ve fiyatlar artık yılın büyük bir bölümünde Asya’nın lehine hareket ediyor.

A Amerika Birleşik DevletleriSabine Geçidi’nden Avrupa’ya nakliye kargosunun kârlılığı veya net getirisi – maliyet, sigorta ve navlun dahil – en son Mart sevkiyatı için Asya rotasından sadece 0,61 $ olarak derecelendirildi.

-Foreks Haber Merkezi-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu