Haber

VERGİSİZ, ÖTVSİZ TELEFON! Öğrencilere vergisiz bilgisayar ve telefon satışı başladı mı, şartlar neler?

Seçim öncesi vaatlerden biri olan öğrencilerin ilk telefon, bilgisayar ve tablet alımlarında vergi olmayacağı vaadi de çok araştırılıyor. Peki öğrencilere vergisiz bilgisayar ve telefon satışı başladı mı, şartlar neler?

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ BİLGİSAYAR VE TELEFON SATIŞI BAŞLADI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy Öğrenciler beyannamelerinde öğrencilere vergisiz telefon vaadini araştırıyorlar. Vergisiz cep telefonu satışları için rastgele bir tarih beyanı yoktur. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Gençlerimize bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar alımlarında vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca ayda 10 GB bedava internet sağlayacağız.” kelimeleri kullandı.

ÖĞRENCİLER İÇİN VERGİSİZ TELEFON FİYATLARI NE KADAR?

Telefonlardan toplanan vergiler sırasıyla; Kültür Bakanlığı Payı’nın yüzde 1’i, TRT Bandrol Bedeli’nin yüzde 12’si, ÖTV ve yüzde 18 KDV tahsil ediliyor.

Telefonun fiyatına göre ÖTV oranı yüzde 25, yüzde 40 ve yüzde 50 olarak değişebiliyor.

VERGİSİZ TELEFON SATIŞI BAŞLADI MI?

Öğrenciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim beyannamesindeki vergisiz telefon vaadiyle ilgili araştırma yapıyor. Vergisiz cep telefonu satışları için rastgele bir tarih beyanı yoktur. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Gençlerimize bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar alımlarında vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca ayda 10 GB bedava internet sağlayacağız.” Sözlerini kullandı.

ÖĞRENCİLER İÇİN VERGİSİZ TELEFON NASIL ALINIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere vergisiz telefon müjdesini verdi. Böylece Kültür Bakanlığı Payı, TRT Bandrol bedeli, ÖTV ve KDV’siz akıllı telefonlar gençlere satılacak. Şu an uygulama devrede değilken çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Vergisiz cep telefonu satışları için rastgele bir tarih beyanı yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu