Haber

Vahapoğlu izledi, gazi maaşları eşitlendi

MHP adına gazilerin ortasındaki maaş farkının giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na iki kez yazılı soru önergesi sunan ve ısrarla konunun takipçisi olan Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, amacına ulaştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, gazilere ödenen tüm şeref aylıklarının asgari ücret seviyesine yükseltileceğini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ısrarla takip ettiği gazilerin gurur aylıklarının eşitlenmesi ve asgari ücret düzeyine çıkarılması çalışmalarından sonuç aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yanıtlaması talebiyle MHP Kümelenmesi adına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na iki farklı yazılı soru önergesi sunan MHP Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Gazilerin, Meclisin iradesi doğrultusunda girdikleri tüm savaşlarda mazlum milletlerin yanında yer alan büyük Türk askerinin kahramanları olduğunu hatırlattı.

Gazilere devlet tarafından fahri emekli maaşı verildiğini hatırlatan Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Kurulu ve Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi Bursa Milletvekili Vahapoğlu, şöyle devam etti:

“Ancak aynı şartlar ve ortamda savaşa katılan gazilerimizin gurur aylığı Mart 2007’de 1005 sayılı Kanunda yapılan değişiklikle yeniden düzenlenmiştir. Bu durum gazilerimizi rahatsız etti” diyenler, “Olmayan yüce bir misyona tekabül ettiğini ve farklı kategorilere dayandığını anlamak mümkün değildi. Bu ayrımcılığın son bulması için gazilerimizin taleplerini dikkate alarak harekete geçtik. Hem TBMM’de hem de bakanlıkta ısrarla konuyu takip ettik ve Sayın Bakanımız Vedat Bilgin’in duyarlı yaklaşımıyla sorunu çözdük.”

Müjdeyi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e yaptığı açıklamayla teşekkür eden Vahapoğlu, “Gazilerimize ödenen maaşları asgari ücret seviyesine yükseltiyoruz. Gazilerimizin ortadaki aylık farklarını da ortadan kaldırıyoruz. “Kore ve Kıbrıs gazilerimize ve diğer gazilerimize araç alımlarında ÖTV sağlandı. Kore ve Kıbrıs gazilerimizin bir çocuğunun veya torununun da kamuda istihdamı konusunda çalışmalarımız var. İnşallah Cumhur İttifakı olarak bu iki konudaki gazi taleplerimizi en kısa sürede sonuçlandıracağız.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu