Haber

Türkan Elçi’den Kılıçdaroğlu’na teşekkür

ANKARA– Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine CHP’ye geldiğini söyleyen İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, “Yenilgiler, yıllardır yapılan değerli çalışmaların değerini düşürmeyecek, teslimiyete sadık biri olarak” dedi. Bir hak olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımı sunuyorum.”

Öldürülen eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun başkanlık yarışını kaybettiğini hatırlatarak, “Yenilgisinden sonra kazanamayan birine destek verdiğimi söylediğimin farkındayım. Günümüz siyasetçi profiline uygun bir dil değil.”

‘SADIK BİR İNSAN OLARAK…’

Büyükelçi şunları söyledi:

“Evet, her durumda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledim, çünkü biliyorsunuz bir siyasi partide devam eden çalışmalarım Sayın Kılıçdaroğlu’nun davetiyle başladı. Dindar, sol dünya görüşleri ne olursa olsun, etnik köken ayrımı yapmadan bizi demokrasi çatısı altında buluşturma hayalleri vardı. Şiddete karşı olan, demokrasiye ve hukuka inanan biri olarak bu vizyonun da benim hayal ürünüm olduğunu belirtmekte bir sakınca görmüyorum ve destekliyorum. Giderek ayrıştırılan ve farklı kutuplara ayrılan toplumu bir araya getirme hedefimizin gerçekleşmemiş olmasından üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Aynı zamanda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bir hakkın teslimine sadık bir insan olarak, yenilgilerin yıllardır yapılan değerli çalışmaların değerini düşürmeyeceği için şükranlarımı sunuyorum.

Büyükelçi, bulunduğu medyada inandığı değerler için çabalamaya devam edeceğini belirterek, başkanlığa seçilen Özgür Özel’i tebrik ederek, yeni görevinde başarılar diledi. (DUVAR)

hamamozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu