Haber

Türk Asrı belediyeciliğinde yepyeni bir dönem! Açıklamadan dikkat çeken detay

  • HABER7

AK Parti’nin 30 Ocak’ta kamuoyuna açıklayacağı yerel seçim beyannamesinde bir ilke imza atılacak. Türk Yüzyılında BelediyecilikAçık örneklerin yansıtılacağı yerel seçim beyannamesinde, kentlerin ekonomik kalkınmasını sağlayacak yol çizilecek.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 200 sayfalık seçim beyannamesinde ilk kez, ” şehir ekonomisi ünvanına sahip olacak. AK Partili belediyelerde ise ekonomik hamlelergerçekleştirilecektir.

BELEDİYELER KENTİN TARIM, SANAYİ VE TURİZMİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAK

Belediyeler sadece altyapı çalışmaları, parklar, çöp toplama gibi vatandaşlara hizmet veren kurumlar olmayacak. Kentin dokusuyla karşılaştırıldığında tarım, sanayi, ticaretVe turizmFaaliyetleri belediyeye dokunacak.

şehirde turizmin Belediyeler bunun nasıl canlandırılacağı konusunda aktif analiz otoritesi olacak. şehrin tarımsal faaliyetler Belediyeler projenin planlanması ve ülke ekonomisine kazandırılmasında kritik rol oynayacak. AK Parti belediyesinde kent endüstriVe Ticaretin İleri seviyelere ulaşmaya yönelik çalışmalar yapılacak. Bu konulara ilişkin genel çerçeve seçim beyannamesinde belirlenecek.

AK BELEDİYELERİ ‘SAĞLAM’ ŞEHİRLERDİR

Deprem gerçekliğine önemli vurgu yapılacak yerel seçim beyannamesinde, ” Kentsel Dönüşüm ve Dayanıklı Şehirler” başlığı yüklendiği gibi işlenecektir.

AK Partili belediyeler kültür alanında önemli hamleler yapacak. Belediyenin sanat faaliyetleriyle iç içe olan profili ön plana çıkacak.

Belediyenin iş ve hizmetlerinin de yer alacağı bildirgede bu başlık ön planda olmayacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu