Haber

Sivas’ta 11 bin depremzede barınacak

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Sivas’ta yaklaşık 11 bin depremzede barınma imkanı sunuluyor.

Ulaş Kaymakamı ve Deprem Barınma Grup Başkanı Selçuk Baş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Binali Yıldırım Öğrenci Yurdu’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin ilk anından itibaren depremzedeleri kentteki sığınma alanlarına götürmeye başladıklarını söyledi.

Sivas’ta Gençlik ve SporKamu kurumlarına ait yurt, otel, pansiyon, misafirhane ve misafirhanelerde depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirten Baş, merkez ve ilçelerde tam kapasite hizmet verdiklerini söyledi.

10 bini KYK yurtlarında olmak üzere yaklaşık 11 bin depremzedeyi kentte ağırladıklarını belirten Baş, tüm kurumların iş birliği ile ilçe kurduklarını söyledi.

Depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının yanı sıra tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını vurgulayan Baş, “Depremzedelere önce barınak sağladık, ardından üç öğün sıcak yemek veriyoruz. Hazırlık yapan yavrularımız için kurslar açtık. Okul hayatına devam eden öğrencilerimiz için yurtlara kayıtlarını alarak yatay geçiş işlemlerini tamamladık.” söz konusu.

“Kapımız herkese açık”

Kampüs içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarından 500’ü aşkın çalışanın depremzedelere hizmet verdiğini belirten Baş, “Arkadaşlarımız, devletimize, milletimize ve özellikle depremzedelere hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyor. Enerjimizi onların dualarından alıyoruz. İl genelinde 11 bin civarında depremzedeyi ağırlıyoruz. Kapımız 24 saat herkese açık. Gelen olunca montajını yapıyoruz.” dedi.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, ağırladıkları depremzedelere her türlü imkanı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren de istekli eczacıların misafirlere ilaç temin ettiğini belirtti.

Halk Sağlığı Önderi Hekim Sefa Metin ise KYK yerleşkesine kurulan revirde 29’u doktor olmak üzere 73 sağlık çalışanının kesintisiz hizmet verdiğine değindi.

safranbolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu