Sağlık

Okul çağındaki çocukları hayattan koparıyor! Büyük korkuya neden olan gizemli hastalığın 4 belirtisi var

Streptokok hastalığı olarak da bilinen ve İngilizce’de “Strep A” olarak bilinen hastalık nedeniyle 6 çocuğun hayatını kaybetmesi uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

ÇOK ÖLÜMCÜL

Özellikle çocuklar arasında çok yaygın olan ve oldukça ölümcül olan bu hastalık nedeniyle son günlerde İngiltere’de 5, Galler’de 1 çocuk hayatını kaybetti. İngiltere’deki ölümlerin Londra, Surrey ve Buckinghamshire’da meydana geldiği belirtildi. İngiliz medyasında yer alan haberlerde şu ana kadar hayatını kaybeden çocuklardan sadece ikisinin duyurulduğu belirtilirken, bunlardan birinin dört yaşındaki Muhammed İbrahim Ali, diğerinin ise Galler’de yaşayan Hannah Roap olduğu ifade edildi. .

4 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN DAHA TEHLİKELİ

Dört yaş altı çocuklarda bu hastalığın 5 kat daha öldürücü olduğu belirtilirken, antibiyotik kullanımı ve erken müdahale ile hastalığın iyileşme ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi.

HASTALIĞIN DEĞERLİ 4 BELİRTİSİ VAR

İngiliz medyası da bu hastalığın çocuklarda görülen belirtilerini sıraladı. Semptomlar boğaz ağrısı, kırmızı yanaklar, yüksek ateş ve kas ağrısını içerir. Bu semptomların yaklaşık 1 hafta sürdüğü açıklanırken yorgunluk, kulak enfeksiyonu ve deri döküntüsü öne çıkan semptomlar oldu.

5 GÜN İÇİNDE KENDİNİ GÖSTERİR

Çocukların bakteri ile enfeksiyondan iki ila beş gün sonra hastalandıkları da kaydedildi. Dil üzerinde beyaz pamukçukların oluştuğu da kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu