Teknoloji

Microsoft’un Yeni Yayınlanan PC Hızlandırma Aracı Aslında Bilgisayarınızı Yavaşlatabilir

Geçtiğimiz gün Microsoft, uygulama mağazasında Windows 11 kullanıcıları için yeni ürünler yayınladı. PC Yöneticisi programını yayınladı. Geçmişte bilgisayar optimizasyonu için farklı programlar kullanmış olan bireyler de yerleşik olarak kullanabilecekleri bu yeni alternatiften yararlanmaktadır.

Ancak ortaya çıkan bir sorun, bilgisayarınızın amacının aksine yavaşlamasına neden olur. Neowin’in haberine göre Microsoft PC Yöneticisi’ndeDerinlemesine temizleme seçeneği, bilgisayarın tutarlılığı açısından kritik olan belgeleri silebilir.

Prefetch klasöründeki tüm belgeler silinir.

Kabaca programlarınızın daha hızlı açılmasını ve adreslere daha kolay ulaşmasını sağlayan bu klasördeki dokümanların çok fazla birikmeden temizlenmesi tavsiye edilir. Ancak programlarınızı açarken veya bilgisayarınızın genel kullanımı sırasında içerideki dokümanların silinmesi meydana gelebilir. daha fazla RAM kullanBu nedenle bunu sık sık yapmanız önerilmez.

Elbette siz bilgisayarınızı kullandıkça bu belgeler bir sonraki kullanımınızı daha hızlı yapabilmeniz için güncellenmektedir. önceden getir Klasörde yeniden görünecektir. Ancak belgeleri sildiğinizde bellek kullanımında artış ve yavaşlamanın zamanla ortadan kalktığını fark edeceksiniz. PC YöneticisiBunu körü körüne yapması bu noktada sorun olarak değerlendiriliyor.

Bu belgeleri silmenize rağmen Depolama alanını boşaltmasına rağmen genel bilgisayar deneyimini olumsuz etkileyecektir; En azından bu tür konulara karışmayan sıradan kullanıcılar için bunu söyleyebiliriz. Eğer bu şekilde acelen varsa PC Yöneticisi Kullanırken Derinlemesine Temizleme seçeneğinden uzak durmanızı öneririz. Temizliğin yanı sıra normal PC Yöneticisinin sunabileceği birçok yararlı araç vardır. Aşağıdaki içeriğimizde bunlara da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu