Haber

Korkunç saldırının nedeni belli oldu: Taciz edici Whatsapp paylaşımı

2 kişinin hayatını kaybettiği vahim saldırının nedeni belli oldu: Taciz edici Whatsapp paylaşımı

Esenyurt’ta iki kişinin hayatını kaybettiği olayda gözaltına alınan zanlı adliyeye sevk edildi.

İSTANBUL – Esenyurt’ta 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı korkunç cinayetin sebebinin, taciz edici Whatsapp paylaşımı olduğu ortaya çıktı. Olayda hayatını kaybeden Batuhan Bayındır’ın sadece arkadaşlarıyla sohbet etmek için geldiği öğrenilirken, silahlı saldırganlardan Murat Ö., polis ekipleri tarafından yakalandı.

Esenyurt Güzelyurt Mahallesi’nde geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen korkunç cinayetin sebebi belli oldu. Gece saatlerinde Murat Ö., Azat Ö., Tarık Ö., Servet Ö. Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır isimli 4 silahlı saldırgan, bir tekelciyi basıp önce darp edip sonra kurşunlayarak Yusuf Erzen’i ağır yaraladı. Polis ekipleri, kaybolan saldırganları yakalamak için çalışma başlatırken, Murat Ö isimli kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Cinayet nedeniyle borçtan dolayı whatsapp durumu atıldı

Türkiye’nin konuştuğu cinayetin sebebinin iki aile arasındaki borç kavgası olduğu öğrenildi. İddiaya göre saldırganlar, alacaklı oldukları babaları Erzen’den borcun ödenmesini talep etti. Paralarını alamayınca zanlılar konuyu mahkemeye taşıyarak icra takibi başlattı. Bu duruma sinirlenen baba Erzen, taciz edici bir durumu Whatsapp üzerinden paylaştı. Daha sonra silahlı kişiler baba Erzen’i bulmak için tekelciye gelirken Yusuf Erzen, Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır’ı gördü. Babalarını aramalarını söyleyen saldırganlar, çıkan arbedede silahlarını kullanarak ortalığı savaş alanına çevirdi. Geçtiğimiz aylarda Erzen ailesinin büyük oğlunun saldırganlardan birini tabancayla yaraladığı ve şu anda cezaevinde olduğu öğrenildi.

Silahlı saldırgan gözaltına alındı

Olayın ardından geniş çaplı çalışma başlatan polis ekipleri, silahlı saldırgan Murat Ö.’yü yakaladı. ve gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu