Haber

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, görevinden istifa etti

İyi Parti’de çalkantılı süreç devam ediyor…

İyi Parti’de düzenlenen olağanüstü kongrede partinin yeni genel başkanı olarak koltuğa Müsavat Dervişoğlu oturdu.

Erhan Usta istifa etti

İyi Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Müsavat Dervişoğlu’nun yeni genel başkan olarak seçilmesinin ardından, grup başkanvekilliği görevinden ettiğini açıkladı.

Usta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İyi Parti Olağanüstü Kongresi’nde Müsavat Dervişoğlu’nun Genel Başkan seçildiğini anımsattı.

Koray Aydın’ı destekledi

“Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” ifadesini kullanan Usta, çok kısa bir zaman dilimine sıkıştırılan kurultay süreci boyunca yaptığı istişareler sonucunda adaylardan Koray Aydın’ı destekleme kararı aldığını ve bu kararını kamuoyuyla da paylaştığını hatırlattı.

“Aydın’ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur”

Erhan Usta açıklamasında şunları kaydetti:

Aldığım bu kararda, İyi Parti’nin merkezde konumlanması ve partinin toparlanması ihtiyacına Sayın Koray Aydın’ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur. Genel Başkan seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu’nun da bu ihtiyaca cevap vereceğine, vermeye gayret edeceğine inanıyorum.

“Göreve getirilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum”

Sayın Müsavat Dervişoğlu, ‘abi’ diye hitap ettiğim, uzun süredir sorunsuz çalıştığım biridir. Kendisiyle kişisel herhangi bir sorunum asla bulunmamaktadır. Bu bir bayrak yarışıdır ve delegelerimiz bu ateşten gömleği kendisine uygun görmüştür. Ancak başka bir genel başkan adayına desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır. Bu nedenle, kongre günü salonda, televizyon ekranlarında da söylediğim üzere grup başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum. Bugün itibarıyla İyi Parti TBMM Grubu’na istifa dilekçemi verdim. Bu kararı ivedilikle açıklamamın nedeni; yeni kurulacak İyi Parti Grubu’nun önünü açmaktır. Göreve getirilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu