Haber

İsviçre depremden etkilenen bölgeleri desteklemeye devam ediyor

İsviçre, Türkiye merkezli deprem nedeniyle Türkiye ve Suriye’de etkilenen bölgelere desteğin devam ettiğini, daha fazla uzman ve malzeme gönderdiğini bildirdi.

İsviçre Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İsviçre İnsani Yardım Birimi’nin Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen bölgelere yardımları devam ederken, bu bölgelere doktor, mühendis ve çadır gönderiliyor.

Depremzedeler için ayrılan 8 milyon İsviçre Frangı’nın bir kısmı kullanılırken, İsviçre İnsani Yardım Birimi 6 Şubat’tan bu yana depremden etkilenen bölgelerde görev yapıyor.

20 Şubat’ta İsviçre’den Hatay’a giden 4 uzman doktor, genellikle buradaki hastanede çocukları ve annelerini tedavi edecek. Uzmanlar da müdahale ekibine sahada destek olacak.

İsviçre’den ek ekipman gönderilirken, geçen hafta Türkiye’ye gönderilen 300 çadırın ardından 100 adet aile kışlık çadırı ve 10 adet çok amaçlı çadır sevk edilmeyi bekliyor.

Suriye’ye 300 kışlık çadır

Kahramanmaraş’ta depremzedelere İsviçre’den 2 bine yakın hijyen kiti dağıtılıyor.

İsviçre ayrıca Suriye’de depremden etkilenen bölgelere 300 adet kışlık çadır teslim ediyor.

İsviçre, Türkiye ve Suriye’deki depremden etkilenenlere yardım için 8 milyon frank ayırırken, bu rakama İsviçre Kalkınma ve İşbirliği Ajansı’nın BM’nin çağrısına cevaben Suriye’ye yaptığı 3 milyon frangı da içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu