Haber

İçişleri Bakanı: Kahramanlar-45 Operasyonunda 36 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde DEAŞ ve El Kural terör örgütlerine yönelik 3 gün süren ve sona eren Kahramanlar-45 operasyonlarında 36 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülkenin huzuru, birlik ve beraberliği için hiçbir teröriste tolerans göstermeyeceklerini, milletin duası ve milletimizin üstün gayretiyle çabalarının aralıksız devam edeceğini belirtti. Güvenlik güçleri.

Yerlikaya, Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Antalya, Düzce, Elazığ’da 3 gündür devam eden “Kahramanlar-45” operasyonları kapsamında 36 şüphelinin öldürüldüğünü söyledi. , İstanbul, Konya, Mersin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon. Yakalandığını ifade etti.

Yerlikaya, operasyonlarda yapılan aramalarda 39 bin dolar, 11 bin euro, 200 bin lira ve diğer ülkelere ait yüklü miktarda döviz ile çok sayıda dijital cihaz ve belgenin ele geçirildiğini belirterek, “Kahramanımızı tebrik ediyorum” dedi. Operasyonları gerçekleştiren polis memurlarından Allah razı olsun. Yılın 365 günü “4 mevsim, 12 ay, gece gündüz operasyonlar yürütüyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilene kadar kararlılıkla devam edecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu