Haber

Görüşmeden yeni detaylar! Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na, “Başkan olmak ister misin?” O sordu

28 Mayıs seçimlerinin ardından istifaya davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile her fırsatta değişim mesajı veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir araya geldi. Görüşmeden yeni detaylar ortaya çıktı.

“CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTER MİSİNİZ?”

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun son görüşmede diyaloğuna ilişkin yazılar yazan Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu’nun doğrudan Ekrem İmamoğlu’na “Başkan olmak ister misin?” İmamoğlu, “Tabii olmak isterim” yanıtını verdi.

Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Gelin değişimi birlikte gerçekleştirelim

Ekrem İmamoğlu, liderlikle bütüncül bir değişim istediğini söyledi. ‘Bana yardım et, birlikte yapalım’ dedi. Hatta Kılıçdaroğlu’na değişikliği kendisinin açıklamasını önerdi. Daha sonra şöyle devam etti: “Değişimi yapmazsak yerel seçimleri kaybederiz. Kaybetmek istemiyorsak bir an önce değişikliği yapmalıyız.”

Kılıçdaroğlu, ‘İstanbul ne olacak?’ diye sordu. CHP lideri İmamoğlu’na İBB’ye odaklanmasını söyledi. İBB başkanlığı için tekrar aday olmasını ve kazanarak belediye meclisinde çoğunluğu elde etmesini tavsiye etti. Belediyeyi bir CHP’liye devrettikten sonra değişimi konuşuruz” dedi.

İBB, zorluklardan değişmeden geçecek

İmamoğlu ise değişiklik olmazsa İBB’nin de sıkıntıya gireceğini söyledi. Bir yol haritası sunabileceğini belirten İmamoğlu, “Onayınızla devam edelim” dedi. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, bir yol haritası hazırlayıp bunu konuşmak konusunda mutabık kaldı.

Pazartesi veya Salı ‘Aday değilim’ deyin!

İmamoğlu’nun yol haritasını dün Kılıçdaroğlu’na gönderdiği iddia edildi. Bu metinde İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’ndan önümüzdeki Pazartesi veya Salı günü yapılacak küme toplantısında ‘Genel Kurul Başkanlığına aday olmayacağım’ şeklinde açıklama yapmasını istiyor. Bundan sonraki sürecin ortak yürütülmesini öneriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu