Haber

Fas’ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 2 bin 122’ye çıktı

Fas’ta 8 Eylül’de yerel saatle 23.10’da merkez üssü Marakeş şehrinin El-Huz bölgesinde meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremin bilançosu ağır. Büyük depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 122’ye, yaralı sayısı ise 2 bin 421’e çıktı.

BİRÇOK KÖY TAMAMEN YOK OLDU

Fas Adalet Bakanı Abdüllatif Vehbi, yerel bir televizyon kanalına telefonla yaptığı açıklamada, yıkıcı depremin merkez üssü çevresindeki bazı köylerin tamamen yerle bir olduğunu belirtti. Vehbi, ülkenin güneybatısındaki Tarudant kentinde bir kısmı tarihi olan çok sayıda eski mahallenin ciddi hasar gördüğüne dikkat çekerek, etkilenen bölgelerde evlerine dönemeyen sakinlerin barınması için yetkililerin çalıştığını kaydetti. deprem yüzünden. Önceliklerinin temel hizmetleri sağlamaya çalışmak olduğunu vurgulayan Vehbi, deprem nedeniyle kapanan Tarudant kenti çevresindeki yerleşim yerlerine giden yolların açılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

TARİHİ MAHALLELER HASAR GÖRDÜ

Vehbi, ülkenin güneybatısındaki Tarudant kentinde bir kısmı tarihi olan çok sayıda eski mahallenin ciddi hasar gördüğüne dikkat çekerek, etkilenen bölgelerde evlerine dönemeyen sakinlerin barınması için yetkililerin çalıştığını kaydetti. deprem yüzünden.

YOLLAR KAPALI

Önceliklerinin temel hizmetleri sağlamaya çalışmak olduğunu vurgulayan Vehbi, deprem nedeniyle kapanan Tarudant kenti çevresindeki yerleşim yerlerine giden yolların açılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

FAS’TA DEPREM

Fas’ta 8 Eylül’de yerel saatle 23.10’da, merkez üssü Marakeş’in El-Huz bölgesinde olan 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin başkent Rabat başta olmak üzere Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fez kentlerini etkilediği belirtildi. Fas İçişleri Bakanlığı, depremde şu ana kadar 2 bin 122 kişinin öldüğünü, 2 bin 421 kişinin de yaralandığını açıkladı.

haber-iskilip.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu