Haber

Çubuk Arama Kurtarma Timi’nde nöbet değişimi

Kahramanmaraş’ta “Yüzyılın Felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Çubuk ilçesinden bölgeye giden arama kurtarma ekibi önceki gün giden ikinci ekibe görevini devrederek geri döndü.

Çubuk Belediyesi Arama Kurtarma Grubu, ilçeye vardıklarında Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş tarafından karşılandı.

Ekip üyelerini tek tek kucaklayarak “Hoş geldiniz Allah razı olsun” diyen Demirbaş, ekiple kahvaltı ederek bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçede seferberlik olduğunu belirten Demirbaş, 2. arama kurtarma ekibinin 9 gündür görev yapan grupla vardiya değişikliği yaptığını söyledi.

Grup lideri Lokman Baturay Othere, deprem günü hızla toplanıp bölgeye hareket ettiklerini belirterek, “Çubuk’tan hafriyat makinesi, tır, tır, ekip aracıyla yola çıktık. Hemen olay yerine gittik. AFAD’dan alıp orada çalışmalara başladık. Çok şükür 3 kişiyi enkazdan sağ olarak çıkardık. İlçemizden gönüllüler de bunun üzerinde çalıştı. Gecesi gündüzün olmadığı bir ortamda, hiçbir şeyin beklenmediği bir ortamda, herkesin enkazdan bir kişiyi daha canlı çıkarma beklentisi var.”

Ekip üyesi Seçkin Çangır da bir süre dinlendikten ve sağlık kontrolünden geçtikten sonra beyin sarsıntısı bölgesine gideceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu