Ekonomi

Cosmos Health, takviye edici gıdalar için BAE pazarına girmeyi garantiledi

CHICAGO – Küresel bir sağlık grubu olan Cosmos Health Inc. (NASDAQ:COSM), Sky Premium Life® vitaminleri ve gıda takviyelerinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) satışı için yasal onay aldığını duyurdu. Onay, Dubai Hükümeti Halk Sağlığı ve Güvenliği Departmanı tarafından verildi ve beş yıl geçerli ve yenilenebilir Tüketici Ürün Kayıt Sertifikaları verildi. Bu sertifikalar Cosmos Health ürünlerinin BAE genelinde serbestçe dağıtılmasına olanak sağlamaktadır.

Şirket ayrıca ilk satın alma siparişlerini aldı ve BAE’deki yerel kuruluşlarla özel bir dağıtım anlaşması için ileri düzeyde görüşmeler yapıyor. Bu stratejik hamle, Insights10’a göre 2022’de 1,91 milyar dolar olan ve 2030’a kadar 3,94 milyar dolara ulaşması beklenen bölgedeki büyüyen beslenme ve takviye pazarından yararlanıyor.

Cosmos Health CEO’su Greg Siokas, şirketin pazarı genişletme çabalarından ve Dubai ve Abu Dabi de dahil olmak üzere tüm BAE için düzenleyici onayın alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Siokas, bu gelişmenin şirketin Sky Premium Life ve diğer tescilli markalarını küresel pazarda lider konuma getirme hedefindeki önemini vurguladı.

Merkezi Chicago’da bulunan ve 2009 yılında kurulan Cosmos Health, bir dizi sağlık hizmeti faaliyetinde bulunmaktadır. Bunlar arasında bir ilaç ve nutrasötik marka portföyüne sahip olmak, Avrupa İyi Üretim Uygulamaları (GMP) kapsamında üretim yapmak ve ZipDoctor, Inc. şirketini satın alarak bir tele-sağlık platformu işletmek yer almaktadır. Şirketin genişleme stratejisi Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’daki varlığını büyütmeye odaklanmaktadır.

Bu makaledeki bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve Cosmos Health’in BAE pazarındaki son düzenleyici başarılarına ve iş hedeflerine genel bir bakış sunmaktadır. Şirketin kaydettiği ilerleme, uluslararası pazara nüfuz etme yoluyla marka bilinirliğini ve gelirini artırmaya yönelik daha geniş hedeflerini yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu