Haber

Çin’de hastanede bıçaklı saldırı: En az 2 ölü

Çin’in güneybatısındaki Yunnan’daki bir hastanede bıçaklı saldırı düzenlendi. Devlet basını, saldırıda en az iki kişinin öldüğünü, 21 kişinin yaralandığını bildirdi.

CNN International’ın aktardığına göre, saldırı, Zhenxiong bölgesindeki yerel bir hastanede yaşandı. Guizhou televizyon kanalı, saldırıya ilişkin haberinde, “Olay yerinden paylaşılan videolar, şüphelinin yakınlardaki bir sağlık merkezinde yakalandığını gösterdi” ifadelerini kullandı. Yetkililer, gözaltına alınan kişinin saldırının faili olup olmadığı hakkında ise henüz resmi bir açıklama yapmadı. Çin devlet yayıncılarından The Paper, görgü tanıklarına dayanarak aktardığı haberinde, durumun ‘kaotik’ olmayı sürdürdüğünü ve yetkililerin durumu değerlendirmek için çalışma yürüttüğünü kaydetti.

2014 YILINDAKİ SALDIRIDA 33 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Silah taşımanın yasak olduğu Çin’de son yıllarda kamusal alanlarda bıçaklı saldırılar yaşanıyor. Geçen yıl da güneydeki Guangdong bölgesindeki bir kreşin dışında sabah saatlerinde düzenlenen bıçaklı saldırıda altı kişi ölmüş, bir kişi yaralanmıştı. 2020 yılında ise Guangxi bölgesindeki bir ilkokulda düzenlenen bıçaklı saldırıda 37 çocuk ve iki yetişkin yaralanmıştı. 2020 yılında doğudaki Jiangxi’de yine bir kreşte düzenlenen bıçaklı saldırıda da üç kişi yaşamını yitirmiş, altı kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

Son saldırının yaşandığı Yunnan’da ise 2014 yılında eyalet başkenti Kunming’deki bir tren istasyonunda bıçaklı saldırı düzenlenmiş, birden fazla saldırganın olduğu bu olayda failler 33 kişiyi öldürmüş, 133 kişinin yaralanmasına sebep olmuştu.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu