Ekonomi

Bitcoin: “Tarihi zirve çok uzakta, Fed’in faiz artışları devam edecek”

Investing.com – 2022’de bitcoin Fiyatlardaki keskin düşüş, Fed’in faiz artırımlarıyla el ele gitti. Bu, koronavirüs salgını çağında kripto para biriminin teşvik önlemlerinden kaynaklanmaktadır. BTC/USDBu, .

Ancak 2021 yılı sonuna kadar Besledi Başlangıçta süreksiz olarak görülen enflasyondaki artışın inatçı olduğunu fark etmesi gerekiyordu. Bu nedenle, merkez bankası artan fiyatlar ile uğraşmak ve daha yüksek faiz oranları yoluyla piyasadan likidite çekmek zorunda kaldı – spekülatörlerin likidite eksikliği de piyasaların düşmesine neden oldu.

Piyasalardaki son ralli, Fed’in faiz artırımlarının yakında sona ereceği ve yeni bir parasal genişleme aşamasının yakın olduğu düşüncesinden kaynaklandı. Öte yandan, Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, ABD merkez bankasının daha önce yüksek bir değere sahip olduğunu savundu. şişirme Enflasyon oranıyla mücadele ettiğini ve enflasyon oranını %2’ye indirmenin on iki yıl sürdüğünü belirtiyor. Buna 1986’da %16,2’ye ulaşan faiz oranları eşlik etti.

Bunu göz önünde bulunduran Schiff, Fed’in beklenen getirisi gerçekleşmeden önce piyasaların faiz artırımları konusunda kat etmesi gereken daha çok yol olduğuna inanıyor.

Ancak Schiff’e göre Fed, 2008’dekinden daha kötü bir finansal krizi tetikleyeceği için o zamanki kadar sert baskı uygulayamayacak. Dolayısıyla düşük enflasyon ve düşük faiz oranları dönemi çok uzak ve BTC için bir sonraki tarihi zirve kısa vadede beklenmemelidir.

bitcointeknik fiyat seviyeleri

Bitcoin şu anda haftalık bazda %11,83 artışla %0,29 düşüşle 24.516 $ BTC/USD seviyesinde yer alıyor.

Kripto para birimi, 16 Şubat’ta 25.233 $’da yeni bir zirve oluşturduktan sonra aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. Bu dönemde, %23,6 Fibo düzeltmesi ve %38,2 Fibo düzeltmesi taban çizgileri kısa bir süre için ihlal edildi.

Bugün işlemler, 24.332$’lık %23,6 Fibo geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı ve bu nedenle yakın dönemin en yüksek seviyesi olan 25.233$’ın test edilmesi beklenebilir. Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış, faizlerin yanlış bir şekilde 26.133 $’lık %123.6 Fibo genişlemesine uzanma potansiyelini artıracaktır.

Bununla birlikte, boğalar %23,6 Fibo düzeltmesini sürdürülebilir bir şekilde savunamazlarsa, 23.775 Dolar’lık %38,2 Fibo düzeltmesi ve 23.325 Dolar’lık %50 Fibo düzeltmesi odak noktası haline gelecek.

Haber: Marco Oehrl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu