Ekonomi

Bayram öncesi trenlere ek seferler ve vagon ilaveleri

Bayram öncesi ek seferler için hızlı trenlere vagon eklenmesi bu şekilde görüntülendi.

Bayram nedeniyle tren hudutlarında yarın 24 bin kişilik ek sefer başlayacak.

Kurban Bayramı öncesi trenlerin kapasitesi artırılarak ilave vagonlar eklendi.

İSTANBUL Kurban Bayramı öncesi ilk ve ortaokullarda yaz tatilinin başlaması nedeniyle hızlı tren, ana hat ve bölgesel trenlerde toplam 24 bin 472 kapasite artırımı yapıldı. Birbirine bağlı tren vagonları havadan görüntülendi. Yarından itibaren ek seferler başlayacak. TCDD Nakliyat İstanbul Bölge Müdürü Uğur Taşkın Sakarya, “Bayramın ve yıl sonu tatilinin yaklaştığı bu günlerde hazırlıklarımızı tamamladık. Bayramda vatandaşlarımızı memleketlerine ulaştırmak ve yeniden buluşturmak için hazırız. sevdikleri.”

Kurban Bayramı öncesi TCDD Nakliyat A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından hızlı trenlere ek seferler, ana hat ve bölge trenlerine ise vagon ilavesi yapılacak. Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul ve Ankara-Sivas ortasında toplam 24 ilave hızlı tren daha hizmet verecek. Geçenlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından ek seferler ve ek vagonların ekleneceğini duyurmuştu. İstanbul Halkalı tren istasyonunda bayram için hummalı çalışmalar devam ediyor. İşçilerin montaj ve bakım onarım süreçleri tüm hızıyla devam ediyor. Vagonların montaj işlemleri havadan görüntülere yansıdı. Sefer öncesi bazı trenlere ek vagonların eklendiği görüldü.

“Kapasitemizi 24 binin üzerine çıkardık”

TCDD Taşımacılık İstanbul Bölge Müdürü Uğur Taşkın Sakarya, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu da Kurban Bayramı ve okulların yıl sonu tatili nedeniyle ek sefer ve vagon ilavelerinin yapılacağını da duyurdu. Tamamlamış olduk. Bayram ve yıl sonu tatili yaklaşırken hazırlıklarımızı tamamladık.Hazırlıklarımızı tamamladık.Hızlı, ana hudut ve bölge trenlerimizde koltuk kapasitesini 24 binin üzerine çıkardık.Oruca 24 ek sefer yapacağız. trenler, Ankara-İstanbul ortasında 12, İstanbul-Konya ortasında 8 ve Ankara-Sivas ortasında 4 olmak üzere 17-18, 23-24 Haziran ve 1 -2 Temmuz, 23-24 Haziran ve 1-2 Temmuz tarihlerinde Ankara-Konya ortası, 25 Haziran ve 2 Temmuz tarihlerinde Ankara-Sivas ortası. Hızlı trenler dışında bölge ve ana sınır” Trenlerimize yetecek kadar vagon treni yapıyoruz. Bakanımızın da yaptığı açıklamada, vatandaşlarımızın seyahatlerini kolaylaştırmak ve köy yollarında yormaması için her türlü tedbiri alıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu