Haber

Bakan Akar’dan çok sert tepki: Öfkeli yaratıklar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e ve Türk Bayrağı’na yönelik saldırıyla ilgili, “Bu küstah ve alçak saldırıyı gerçekleştiren insanlık dışı varlıkları şiddetle kınıyor, bu eylemlere göz yumanları, sessiz kalarak bu şarlatanlara göz yumanları ve oradan ayrılarak adeta suça tahrik edenleri suç ortağı ilan ediyor ve kınıyoruz. cezasız bıraktılar.”söz konusu.

Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in eşlik ettiği Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi 7,7 ve Elbistan’ı 6 Şubat’ta 7,6 büyüklüğünde depremlerin vurduğu iller arasında yer alan Hatay’da faaliyetlerini sürdürüyor.

Ramazan ayının ilk iftarını Mehmetçik ile Hatay’da yapan Akar, dün Yayladağı ilçesinde depremzedelerle gündeme geldi.

Yayladağı Belediyesi Mustafa Aba Bey Güreş Sahası’nda kurulan çadır kente Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile birlikte giden Akar, MÜSİAD Konya tarafından düzenlenen “Yayladağı Hudut Kapısı İftar Programı”na katıldı. , depremzedelerle iftar yaptı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Akar, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından devletin ilk andan itibaren vatandaşlarının yardımına koştuğunu belirtti.

Bakan Akar, depremzedelerin hiçbir zaman yalnız olmadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Biz devlet ve millet olarak ilk andan itibaren depremzedelere yardım etmek, acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için çalışmaya devam ediyoruz. 85 milyon olarak bugüne kadar yaşadığımız birçok felaketi tek yumruk, tek yürek ve dirayetle aştık. Din, etnik, mezhep ayrımı yapılmaksızın tek vücut.Geçmişte nasıl afetlerin üstesinden geldiysek, bu depremin de yaralarını saracağız, inşallah bu felaketin üstesinden geleceğiz.”

“FITNESS VE FESDA İÇİN FIRSAT YOK”

Akar, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlar, valiler, tüm kurum ve kuruluşların ilk andan itibaren seferber olduğunu söyledi. “Kalıcı konutların temelleri atılmaya başlandı. Bir yıl içinde konut sorunu büyük ölçüde bitecek, işyerleri açılacak ve hayat hızla normale dönecek”dedi.

Hayat normale dönene kadar çalışmaların hızla devam edeceğini belirten Akar, şöyle konuştu: “Hayat normale dönene kadar devletimiz ve milletimiz tek yumruk, tek yürek yanınızdayız. Karamsarlık, karamsarlık yoktur, yozlaşmaya, fitneye imkan ve yer yoktur.”söz konusu.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve MÜSİAD yetkililerini ilk günden itibaren deprem bölgesinde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı tebrik eden Akar, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileklerini ileterek sözlerini tamamladı.

Vatandaşların taleplerini de dinleyen ve çocuklarla yakından ilgilenen Akar’a depremzedeler yoğun ilgi gösterdi. “Allah devletimize zarar vermesin”, Allah sizi bizden uzak etsin”Depremzedeler, Bakan Akar’ı çadır kentten alkışlarla uğurladı.

DANİMARKA’DA PROVOKASYON

Bakan Akar, çadır kentten ayrılırken Danimarka’da Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan saldırıyla ilgili sorusunu yanıtladı.

Avrupa’da son dönemlerde artan bu düşmanca, barbar zihniyet ve eylemlerin, hoşgörü ve barışçıl ortada yaşama kültürünü demokratik bedellerle yok ettiğini belirten Akar, şunları kaydetti:

“Bu küstah ve alçak saldırıyı gerçekleştiren insanlık dışı varlıkları şiddetle kınıyor, bu eylemlere göz yumanları, sessiz kalarak bu şarlatanlara göz yumanları ve oradan ayrılarak adeta suça tahrik edenleri suç ortağı ilan ediyor ve kınıyoruz. cezasız bıraktılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu