Haber

Bağış yapmadığı için eleştirildi! Eski Başbakan Tansu Çiller, “Türkiye Tek Yürek” kampanyasına 1 milyon TL göndererek sessizliğini bozdu.

10 ilde büyük yıkıma neden olan depremin yaralarını sarmak için “Türkiye Tek Yürek” adı altında bağış kampanyası düzenlendi. KKTC ve Azerbaycan’dan ulusal ve uluslararası 213 televizyon kanalı ile 562 radyonun katılımıyla gerçekleştirilen kampanyaya yüz binlerce kişi bağışta bulundu ve toplam 115 milyar 124 milyon 528 bin TL toplandı.

REAKSİYONLARIN ODAKINDA KIZARTMALAR OTURUR

Hayır gecesine katılanlardan biri de eski Başbakan Tansu Çiller’di. Çiller’in canlı yayında uzun uzun konuşup bağışın büyüklüğünü açıklamadan telefonu kapatması üzerine çok sayıda kişi tepki gösterdi.

1 MİLYON TL BAĞIŞ YAPILDI

Çiller’in bağış yapmadığına yönelik eleştiriler gelirken programın ilerleyen bölümlerinde 1 milyon TL bağışta bulunduğu açıklandı.

ÇİLLER’DEN YENİ AÇIKLAMA

Tartışmaların merkezinde yer alan Çiller, konuyla ilgili Habertürk yazarı Fatih Altay’a konuştu. Yayına bağlanmak istemediğini, teşvik olmasını istediğini belirten Çiller, programın başında bağışta bulunduğunu söyledi.

Çiller’in Altaylı üyeye yaptığı açıklama şöyle:

“Yardım kampanyası yapılacağı söylendiğinde ailem adına 1 milyon TL katkıda bulunmak istedim. Bunu da bildirdim ve yayından önce parayı ilgili kuruluşa havale ettim. Açıkçası hiç niyetim yoktu. Ancak değerli ve teşvik edici olacağı söylenince kabul ettim.Yayına bağladılar.Ortam oldukça gürültülüydü ve anladığım kadarıyla bazı teknik sorunlar vardı. bir kaç dakika sonra telefon kapandı.benim de bağışımı açıklama fırsatım olmadı ve bağış yapmadığım algısı oluştu.bunu düzeltmek için yayını tekrar yarım saat aradım mümkün olmadı sonuna kadar ulaşmak.Sonunda ulaştım dedim.Bir daha bağlanmak istemedim dedim anlatabilirsin.Acun bey de anlatmış bunu.Kusura bakma ben baştan beri bağışımı yaptım.”

haber-sarkisla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu