Haber

Aygır Gölü çözülüyor

Aygır Gölü çözülüyor

Buz çözülmüş göl havadan görüntülendi

KARS – Denizden 2 bin 300 metre yükseklikte bulunan Aygır Gölü’nün buzları erimeye başladı. Halk arasında ‘saklı cennet’ olarak bilinen Aygır Gölü havadan görüntülendi.

Kars turizmine değerli katkılar sağlayan “Doğal Sit Nitelikli Doğal Sit Alanı” ve “Doğal Sit Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescillenen volkanik set gölü kış aylarının başında donarken, kış aylarının başında donmaya başlıyor. yay ile erimek.

Yaklaşık 35-40 cm buz kalınlığına ulaşan Aygır Gölü, etrafını saran dağlar ve bulutlar arasında ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Aygır Gölü’ndeki buzların erimeye başladığını belirten vatandaşlar, “Deniz seviyesinden 2 bin 300 rakımlı Aygır Gölü’ndeyiz. Mart ayı sonundaki asıl yağışlarla birlikte Aygır Gölü’ndeki buzlar yavaş yavaş erimeye başladı. buzların erimesiyle, vahşi göle gelmeye başladı.” .

Kars’ın Susuz ilçesinin bitiminde yer alan Aygır Gölü, çevresindeki dağlarla görsel bir şölen sunuyor. 2 bin 941 kilometre alana sahip olan ve erimeye başlayan Aygır Gölü havadan görüntülendi.

haberbulanik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu