Haber

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran Açıklaması

Ak Parti Balıkesir Vilayet Teşkilatı Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı uyumunda, Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı Teşkilat Akademisi eğitimleri, “Sıkça Sorulan Sorular” konusunda Doç. Dr. Nebi Miş, “Seçim 2023” konusunda önceki dönem Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, “Siyasal İletişim ve Yeni Medya” konusunda Gazeteci Yazar Hikmet Genç, “Türkiye Yüzyılı” konusunda AK Parti Dış İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala’nın konuşmacı olarak eğitimlere katıldı.

AK Parti Balıkesir Teşkilat Akademisi Türkiye Yüzyılı Eğitim Programı, Ak Parti Balıkesir Vilayet Lideri Dt. Ekrem Başaran’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Bu Hikayenin Kahramanı Sensin” sloganı ile tüm teşkilat mensuplarını kuşattıklarını, dünya ölçeğinde bu denli yaygın ve sistematik bir siyasi parti eğitim programı gerçekleşmediğini belirtti.

Ak Parti İl Başkanı Başaran: “Aşkınan koşan yorulmaz, 2023’e hazırız”

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Cumhurbaşkanımızın tabiri ile “Aşkınan koşan Yorulmaz” düsturu ile Teşkilat akademisinin birinci iki programından sonra; Ramazan ayıyla başladığımız ağır teşkilat çalışmalarımıza, yaz periyodunda milletvekillerimizin saha çalışmalarında, devamında coşkulu Balıkesir Mitingimiz, Ankara’da “Türkiye Yüzyılı” Vizyon Belgesi programında, tüm üyelerimizle yüz yüze ziyaret programı, şehir buluşmaları programı ile 2023 hedefine koşan teşkilatımızla, şimdi de Teşkilat Akademisi Eğitim programının 3.’üncüsü ile birlikteyiz. 20 yıllık iktidarımızın devamında Türkiye’nin bugün geldiği nokta, yeni bir siyaset yaklaşımını ve bilginin, gücün, konjonktürün doğru ve etkili kullanımını zorunlu kılmaktadır. Yirminci yüzyılın birçok fırsatını, imkanını, ıskalamış olan, enerjisini boşa tüketmiş ve tükettirilmiş olan Türkiye’nin artık yeni bir vakit, güç ve güç israfına tahammülü yoktur.

Başaran: ” Türkiye gelecek yüzyıla hazır”

Eğitimden toplumsal güvenliğe, para siyasetlerinden yabancı sermayeye, insan haklarından Türk dış siyasetine ve medyadan güç siyasetlerine kadar pek çok bahis bu tarihi-kültürel derinlik ile ele alınması artık kaçınılmazdır. İşte burada Önderimiz, Genel Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, devreye girerek, Cumhuriyetin yeni yüzyılı için gayelerin özeti olan vizyon evrakında yeni mefküremizi “Türkiye Yüzyılı” olarak tanımladı. Gelinen noktada, bu Türkiye Yüzyılı amacı ile öncelikle devlet kapasitesini güçlendirmiş, vaktinde yapılmamış ve gecikmiş yatırımlarını bu son 20 yıllık süreçte büyük oranda gerçekleştirmiş, idare sistemini siyasi istikrarı sağlayacak biçimde tahkim etmiş, kriz ve tehditlere karşı bünyesini güçlendirmiş ve iktisadını büyütmüş bir ülke olarak Türkiye gelecek yüzyıla hazır. Sonrasında ise; dünyanın kriz ve risklerle karşı karşıya olduğu devirde, Türkiye bu global krizi fırsata çevirebilecek güç ve kabiliyete sahip.

Başaran: “Milletimizin hizmetkarıyız”

“Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik” diyen Ak Parti Balıkesir Vilayet Lideri Dt. Ekrem Başaran, “Genel merkezimizle, vilayet ve ilçe teşkilatlarımızla, belediyelerimizle, mahalle temsilciliklerimizle, sandık müşahitlerimizle adeta bir duvarın tuğlaları üzere birbirimizi destekleyerek birlik ve beraberlik içinde amaçlarımıza gerçek yürüyeceğiz. Milletimize kelam verdiğimiz halde ülkemizi eğitimden sıhhate, güvenlikten adalete, ulaşımdan güce, spordan toplumsal yardımlara kadar her alanda işte bugünler için hazırladığımızı söz ediyoruz. Biz Milletimizi seviyoruz, Milletimize inanıyoruz. Siz bize inanın; bugüne kadar inandınız, güvendiniz ve 20 yıl Türkiye’nin altyapısıyla, üstyapısıyla nereden nereye geldiğini gayet iyi biliyorsunuz, biliyoruz. Milletin sancısını, sıkıntısını, derdini küresel para baronlarının çıkarlarına meze etmeye çalışanlara aldırmadan yolumuza devam edeceğiz. Çalışacağız, mücadele edeceğiz, sabredeceğiz ve Allah’ın müsaadesiyle başaracağız. Bugüne kadar nasıl Ak Parti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başarmışsa, bundan sonrada tekrar biz başaracağız. Milletimizin yanındayız, Devletimizin yanındayız, Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Bir defa daha hepinizi sevgiyle, hürmetle selamlıyorum. Kalın sağlıcakla” diyerek konuşmasını tamamladı. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu