Ekonomi

Aftermarket Konferansı İstanbul’da Gerçekleştirildi

Otomotiv Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Otomotiv Satış Sonrası İşler ve Hizmetleri Derneği (OSS) iş birliğinde düzenlenen Aftermarket Konferansı’nın 13’üncüsü İstanbul’da yapıldı. zaman bu yıl

TAYSAD’dan yapılan açıklamaya göre etkinlikte kesimin tespitleri ve öngörüleri masaya yatırıldı. “Elektrifikasyonun Aftermarket Üzerindeki Etkisi” temasıyla gerçekleştirilen konferansta üreticiler, tedarikçiler, distribütörler ve bağımsız servislerin yanı sıra küresel paydaşlar ve departman isimleri elektrikli otomobil çağına hazırlanma konusundaki görüşlerini paylaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, elektrifikasyonun sürdürülebilirliğin bir alt başlığı olduğunu belirterek, sektör olarak sürdürülebilirliğin hem atılacak adımlarda hem de alınacak her kararda sorgulanması gerektiğini belirtti.

Yeni dünya düzeninde dönüşümün kural olduğunu belirten Albert Saydam, “Maalesef dönüşümü isteyerek değil mecburiyetten yapıyoruz. Zorunluluktan yapıldığında dönüşümü daha hızlı gerçekleştirebiliriz. Bu dönüşümü gerçekleştirirken. , İki konunun altını çizmek isterim: Çeviklik ve çeşitlilik… Sektöre ve müşteriye göre çeşitlilikten bahsediyoruz.” sözlerini kullandı.

OSS Lideri Ziya Özalp, “Yardım Sonrası Üreticileri ve Distribütörleri olarak tüm zorlu koşullara rağmen pozitif kalmayı başardık. Son 2 yıldır devam eden yükseliş trendini bu yıl da dünyadaki tüm belirsizliklere rağmen devam ettirdiğimizi söyleyebilirim. otomotivdeki yapısal değişim ve pandeminin getirdiği kimsenin tahmin edemediği gerçekler.” değerlendirmesini yaptı.

OİB Lideri Baran Çelik, “İlk 4 ayda yüzde 11 artarak toplam 11.3 milyar dolara ulaşan ihracatımız var. Cumhuriyetimizin en yüksek ihracat değeri.” terimleri kullandı.

Konferansın açılışının ardından MEMA Aftermarket Tedarikçi Lideri ve CEO’su (CEO) Paul McCarthy “Electrification and the Impact of Advanced Vehicle Technologies on the American Aftermarket” başlıklı bir sunum yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu