Haber

AFAD Başkanı Ok Memiş: Aksaray’daki sel felaketinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

AFAD Lideri OK Memiş, Aksaray’da yaşanan sel felaketinin ardından arama kurtarma çalışmalarına 24 saat aralıksız devam ettiklerini söyledi.

Memiş, Aksaray’da selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunarak arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Çalışmaların devam ettiğini ve her raporu değerlendirdiklerini vurgulayan Memiş, şöyle konuştu:

“Biz AFAD olarak dün Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiler çerçevesinde prestijiyle Türkiye genelinde riskli iller konusunda uyarılarda bulunduk. Olası riskli yerleri dün de bugün de tespit ettik. 2019’da da turuncu alarm verdik. Samsun ve bölgesi, İç Anadolu’da sarı alarm Hatay’ Samsun’daki olaya müdahale etmek için yola çıktığımız sırada Aksaray ve Nevşehir’den ihbarlar aldık. Gruplarımız Aksaray’da maalesef 3 olaya müdahale etmek zorunda kaldı. Merkeze bağlı bir köyde vatandaşların akıntıya karşı karşıya geçmeye çalıştıklarını ancak ne yazık ki suya, akan suya kapıldığını tespit ettik. “Sonuçta araçtaki bayan ise sulara kapıldı. kocasıyla birlikte su. Hanımın cenazesine ulaştık. Başka bir araçta ise karı-koca kaçtı, 3 aylık bebekleri ise suda boğuldu. Kayıp bebeği arama çalışmalarımız devam ediyor.”

Memiş, arama çalışmaları sırasında bir aracın dereye yuvarlandığını söyledi.

Dereye yuvarlanan araçtaki vatandaşın da kurtarıldığını belirten Memiş, şöyle devam etti:

“Gelen raporları çok önemsiyoruz, arama kurtarma faaliyetlerini aslına uygun olarak 24 saat sürdürüyoruz. AFAD olarak arama kurtarma çalışmalarının uyumlaştırılmasını Aksaray Valiliği öncülüğünde gerçekleştirdik. Aksaray Belediyesi, İl Özel İdaresi, UMKE, jandarma ve polis ekipleriyle birlikte 150 kişiyle bölgedeyiz. Kayıp bebeğimizi bulup ihbar ederek, “Daha pahalı hale getirmek için sabaha kadar çalışmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

mendereshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Başa dön tuşu