Haber

Activision, Call of Duty için hile önleme yazılımını güncelledi

Son zamanlarda oyunlarda hile kullanımı oldukça yaygınlaştı. Öyle ki çevrimiçi oyun oynayan oyunculara “Sizi en çok ne rahatsız ediyor?” sorusu soruluyor. Şeklinde bir soru sorsak büyük ihtimalle pek çok kişi hile kullanımından şikayetçi olacaktır. Bu nedenle oyun firmaları hile karşıtı yazılımlarını düzenli olarak güncelleseler de gelişen teknolojiyle birlikte hileler de her zaman gelişmektedir.

Hilenin yaygın olduğu oyunlardan biri de Call of Duty serisidir. Çünkü bu FPS oyunlarında her gün birçok hileciyle karşılaşmak mümkün. Bu konu üzerinde çalışan Activision geçtiğimiz günlerde hile kullananları üzecek bir güncelleme duyurdu.

Activision, Call of Duty için hile önleme yazılımını güncelledi

Activision, Call of Duty’nin resmi Twitter’ı veya yeni adıyla X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Ricochet adlı hile karşıtı yazılımı güncellediğini duyurdu. Bu güncelleme, bilgisayar oyuncularının “aimhack” olarak bilinen, nişan almaya yardımcı olan yazılımı kullanmasını engellemeyi amaçlamaktadır.

??? #Warzone #MW3 #MW2#TeamRICOCHET: Güvenlik tespit sistemlerimiz artık fare ve klavye kullanırken nişan yardımını etkinleştiren araçları kullanan oyuncuları hedef alıyor. Tespit edilmesi halinde Call of Duty uygulaması kapatılacaktır.

Bu araçların tekrar tekrar kullanılması, hesapla ilgili daha fazla işlem yapılmasına yol açabilir.

– Call of Duty Güncellemeleri (@CODUpdates) 16 Ocak 2024

Şirketin paylaştığı bilgiye göre Modern Warfare 3, Modern Warfare 2 ve Warzone’da hile tespit edilmesi halinde oyun kapatılacak. Bu sayede hile yapan kişiye kolay ve rahatsız edici olmayan bir uyarı verilecektir.

FC 24 severlere müjde! Kısa bir süreliğine ücretsiz olarak oynanabilir.

Hilecinin bu kolay uyarıyı dikkate almaması ve yardımcı yazılım kullanmaya devam etmesi halinde hesapla ilgili ilave işlem yapılacaktır. Bu süreçlerin ne olacağı açıklanmadı ancak oyuna yasak getirileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca Activision, geçtiğimiz aylarda Ricochet yazılımına “Splat” isimli bir özelliği de eklemişti. Bu özellik sayesinde hile yapan oyuncunun paraşütü açılmıyor ve yere düşerek ölüyordu. Bu aynı zamanda kolay bir cezaydı.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Call of Duty oyunlarına yönelik yeni hile önleme sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu