Haber

ABD’den önemli adım! Dev uçak gemisini Türkiye’ye gönderiyorlar

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından birçok ülke Ankara’dan Türkiye’ye yardım talebinde bulundu. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, günlük basın toplantısında ve Pentagon adına Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde deprem. Pentagon Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, depremlerde hayatını kaybedenler için taziyelerini sunarken, Austin’in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüştüğünü ve Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda destek vermeye devam edeceklerinin sözünü verdiğini söyledi.

“ORTAKLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Pentagon’un ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın (USAID) gönderdiği arama kurtarma ekibini de C-17 uçağıyla Türkiye’ye taşıdığını belirten Ryder, “ABD Avrupa Kuvvetleri Komutanlığı (EUCOM), USAID faciasına destek için ekip gönderdi. yardım ekibi “Şubat ayında orada olmalarını bekliyoruz. EUCOM ayrıca, Türk hükümetinin herhangi bir yeni talebi ve yardım çabaları için ek öğeler dağıtmak için aktif olarak çalışıyor. Tekrar başsağlığı diliyor, bu feci felaketin yaralarını sarmak ve insanları kurtarmak için müttefikimizin yanındayız.” dedi.

“EK İLAVE”

EUCOM’un tıbbi yardım ve su temini konusunda aktif olarak çalıştığına işaret eden Ryder, “Akdeniz’deki USS George HW Bush uçak gemisi olası ek destek talepleri için Türkiye’ye hareket ediyor. Yardım taleplerine en kısa sürede yanıt vermeye hazırlanıyoruz. mümkün.” sözlerini kullandı.

incirliovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu