Ekonomi

ABD’de Spot Ethereum ETF yarışına bir şirket daha katıldı

Investing.com – Varlık yönetim şirketi ProShares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) spot Ethereum ETF ihracı için başvuru yapan son şirket oldu.

ProShares’in ihraç talebinin ardından NYSE Arca’nın bu ürünleri listelemek için kural değişikliği başvurusu da SEC tarafından kabul edildi. Bundan sonraki süreçte düzenleyici kurum, kamunda geri bildirim sürecini başlatacak ve bu süreç 21 gün sürecek ardından başvurunun Temmuz ayı sonuna kadar sonuçlanması bekleniyor.

Bununla birlikte SEC 19b-4 formu olarak tanımlanan başvuruyu kabul etse dahi ProShares’in ETH ETF’i Mayıs ayında onaylanan diğer başvurularla aynı şekilde işlem için onay bekleyecek. Diğer yandan Ethereum ETF’leriyle ilgili son gelişmelerde Ark Invest ve 21Shares Ethereum ETF’i ile ilgili ortaklığını sonlandırdı ve başvurusunu geri çekti. 21Shares ise ardından kendi başvurusunu yaptı.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi KAZAN kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Proshares bu sefer Bitcoin yerine Ethereum’u tercih etti

Bloomberg ETF Analisti James Seyffart ProShares’in ETH ETF başvurusunu ve SEC’nin bu başvuruyla ilgili hızlı şekilde aksiyon almasını memnuniyetle karşıladı. İlk vadeli Bitcoin ETF’lerini piyasaya süren ProShares’in spot Bitcoin ETF’lerini es geçerek Ethereum’a yönelmesi ise dikkat çekici bir detay olarak yorumlandı.

Uzmanlar, ProShares’in Ethereum ETF’inin diğer başvurularla aynı zamanda onaylanabileceğini düşünüyor. Başvuru sayısının ProShares gibi önemli şirketlerle artmasının ise onayın beklenenden daha kısa sürede gelmesi konusunda etkili olabileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu